Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej®
V edycja

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej
V edycja

V edycja

REKRUTACJA zakończona

Kurs na terapeutę czaszkowo-krzyżowego w ujęciu biodynamicznym (potocznie zwany Szkołą Cranio) jest prowadzony zgodnie z metodologią i programem Franklyna Sillsa – twórcy tego podejścia terapeutycznego. Całość kończy się po 2 latach egzaminami: praktycznym i teoretycznym. 

Całość trwa dwa lata i składa się z 11 zjazdów (4- lub 5-cio dniowych) zapewniających 48 dni nauki (ponad 433 godzin dydaktycznych). Dzięki temu uczestnik uzyskuje kompleksową wiedzę i umiejętności do efektywnego stosowania terapii czaszkowo-krzyżowej jako wykonywanego zawodu.

W czasie szkoły zapewniamy właściwe proporcje między teorią a praktyką, poświęcając dużo czasu na zajęcia praktyczne pod opieką nauczyciela i zespołu asystentów. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności palpacyjnych, percepcyjnych i terapeutycznych, które uczestnik kursu może integrować w procesie dwóch lat krok po kroku.

Rozwój umiejętności opiera się na własnych poszukiwaniach i nabieraniu doświadczenia praktycznego przez uczestnika, który jest kompleksowo wspierany przez superwizje i informacje zwrotne od nauczycieli i polskich asystentów.

Szkoła Cranio opiera się na zrozumieniu anatomii i fizjologii ciała, badaniu ruchów tkanek i płynów, które pojawiają się już podczas rozwoju embrionalnego. Zapewnia to wspaniały wgląd w to, jak organizm ludzki jest zbudowany, jak funkcjonuje i jak może utrzymywać zdrowie przez całe życie.

Egzaminy odbywają się pod koniec szkolenia: część pisemną uczestnicy przygotowują w domu, a praktyczną czyli sesje terapeutyczne, wykonują w trakcie seminariów na nauczycielu lub asystencie. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest obecność na minimum 80% szkolenia. Pozostałe 20% trzeba nadrobić między seminariami z jednym z asystentów.

Po ukończeniu Szkoły Cranio uczestnicy są profesjonalnie przygotowani do prowadzenia terapii z osobami dorosłymi, dziećmi i kobietami w ciąży.

Każdy, kto chciałby zostać terapeutą, może się zapisać na szkolenie. Nie trzeba mieć specjalnego przygotowania merytorycznego ani praktycznego. Uczymy całkowicie od podstaw.

Jak znaleźć dofinansowanie – Kliknij tutaj