Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej®
V edycja

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej
V edycja

Nauczyciele i asystenci V edycja

Nauczyciele

W Szkole uczą brytyjscy i polscy nauczyciele terapii cranio biodynamicznej a towarzyszą im polscy asystenci – praktycy terapii czaszkowo-krzyżowej.
Zapewniamy tłumaczenie ustne na język polski.

Tracy Evans
Nauczycielka, współwłaścicielka brytyjskiej szkoły Circle Cranio

Tracy zanim została terapeutką czaszkowo-krzyżową, studiowała aktorstwo, pracowała jako modelka i prowadziła warsztaty dotyczące ruchu i świadomości przestrzennej. Nauczycielka z powołania, od ponad 16 lat uczy cranio w Wielkiej Brytanii, Polsce, Chinach i USA z niezwykłą pasją. Wraz z przyjaciółką Jo Cole prowadzi szkołę biodynamicznej TCK w Exeter, UK.

Joanna Czarny
Założycielka i Dyrektorka ECT, nauczycielka i koordynator szkolenia 

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji terapeutką traumy. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej® i terapii traumy metodą Petera Levine’a Somatic Experiencing®. Jestem pierwszą w Polsce osobą, która z sukcesem łączy te podejścia. Ciągle się uczę w Polsce i zagranicą, poszerzam wiedzę o różnych metodach pracy z traumą i funkcjonowaniu układu nerwowego. Pracuję terapeutycznie od 2009 r, mam doświadczenie w pracy z noworodkami, dziećmi, dorosłymi a także ze zwierzętami. Od 13 lat tańczę tango, uwielbiam czytać książki i oglądać filmy o gotowaniu. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku i mam 3 dzieci.​

blank

Julia Popcowa
Nauczycielka 

Jestem absolwentką Collegium Psychotronicznego w Warszawie ze specjalizacją Psychologia Alternatywna. Oprócz szkoleń z terapii czaszkowo-krzyżowej ukończyłam kursy masażu, Terapii Polarity, kursy autorskie S. Pełczyńskiej i  O. Jemielianowej oraz  kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® wg Dennisona . Od 2006 roku prowadzę własną praktykę terapeutyczną w Polsce i Norwegii, pracuję z dziećmi, dorosłymi, kobietami w ciąży i noworodkami. Od 2009 r. jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej. Przetłumaczyłam na j.polski: „Podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej” R. Gilchrista i „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa u Dzieci i Niemowląt” N. i E. Peirsmann. W swojej pracy terapeutycznej łączę terapię polarity, czaszkowo-krzyżową, kinezjologię edukacyjną, metody rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz Tradycyjną Medycynę Chińską.​

Asystenci

blank
Dorota Bańka
Asystentka

Uczyłam się masażu klasycznego, leczniczego i masaży specjalistycznych w szkołach masażu Heros oraz Menos. Uzyskałam dyplom refleksologa w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej, jestem certyfikowaną masażystką dźwiękiem wg metody Petera Hessa oraz Muzykoterapeutką Dogłębną-Komórkową. Studiowałam w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia oraz w Instytucie Medycyny Klasztornej. W 2016 roku ukończyłam kurs Terapii Polarity oraz mój pierwszy kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej wg autorskiego programu dr Andrei Axt. Naukę terapii czaszkowo-krzyżowej kontynuowałam podczas II edycji dwuletniej Szkoły Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w ujęciu biodynamicznym w Europejskim Centrum Terapii. Cenię terapię czaszkowo-krzyżową za holistyczne podejście, pokorę i wielki szacunek dla ciała oraz skuteczność, zwłaszcza w odniesieniu do długotrwałych problemów mających podłoże psychosomatyczne. Wspieranie ludzi w powrocie do zdrowia, budowaniu dobrostanu psychicznego i fizycznego oraz minimalizowaniu skutków stresu i traumatycznych doświadczeń jest moją pasją i profesją. Prowadzę gabinet „Dotyk Ciszy” w Rybniku.

blank

Elżbieta Woźnicka
Asystentka

Jestem niepoprawną miłośniczką Życia w każdej jego postaci. Niezmiernie ważna jest dla mnie wrażliwość na piękno Świata, kolekcjonuję wschody i zachody Słońca. Zachwyca mnie natura, tam odpoczywam. Celebruję zdrowie i holistyczne podejście do niego w najdrobniejszych szczegółach. Fascynuje mnie ludzkie Ciało i procesy w nim zachodzące. Inspiruję innych do pozytywnych zmian, zachęcam do schodzenia z utartych szlaków życia. Od 10 lat jestem na świadomej drodze rozwoju, poprzez własne doświadczenie tworzę jakość, która pozwala mi towarzyszyć ludziom którzy poprzez pracę z Ciałem pragną uwolnić przepływ energii życiowej. Miękko jak puch otulam swoją obecnością i uważnością, wspierając w wymagających i nie łatwych procesach. W swojej pracy łączę wielowymiarowy dotyk i głęboką pamięć Ciała. Ukochaną ścieżką mojej duszy jest masaż Lomi Lomi . Pod czujnym okiem Tracy i Joanny ukończyłam szkolenie w Europejskim Centrum Terapii co pozwoliło mi pogłębić wiedzę o ludzkim Ciele. Jako terapeuta pomagam ludziom w odkryciu swoich darów i talentów poprzez pracę z zasobami i intencją. Wierzę w Moc samo uzdrawiania i samoleczenia.

blank

Anna Jędruch
Asystentka

Z wykształcenia jestem lekarzem weterynarii i wiele lat prowadziłam własną praktykę weterynaryjną, obecnie pracuję z ludźmi łącząc podejście terapii czaszkowo-krzyżowej i psychologii kontemplatywnej.
Ukończyłam szkołę terapii czaszkowo-krzyżowej w ECT oraz 3 letnie studia z psychologii kontemplatywnej ,,Kruna” prowadzonej przez terapeutów Instytutu Upaya w Niemczech i Uniwersytetu Naropy w Stanach Zjednoczonych.
Pracuję  terapeutycznie przede wszystkim sięgając do mądrości ciała i potencjału zdrowia, które zawsze jest obecne zarówno na fizycznym, emocjonalnym jak i  mentalnym poziomie. 
Od wielu lat medytuję, jestem instruktorem medytacji i wspomagam ludzi na tej ścieżce, wolontaryjnie koordynuję pracę ośrodka medytacyjnego w Szczecinie.
Prowadzę gabinet w Świnoujściu gdzie zajmuję się głównie terapią czaszkowo-krzyżową ale też akupunturą według metody dr.Tana i wszelkimi formami masażu.
Ładuję akumulatorki w kontakcie z przyrodą i w podczas ruchu na świeżym powietrzu. Uwielbiam tańczyć.