Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej - IV edycja

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej
IV edycja

IV edycja

Rekrutacja zakończona ​

 

Natalia Danielczyk opowiada o Anatomii Biodynamicznej

 

Szkoła Cranio jest prowadzona według metodologii i programu brytyjskiej szkoły Michaela Kerna Craniosacral Therapy Educational Trust www.cranio.co.uk i kończy się 2 egzaminami: praktycznym i teoretycznym. Absolwenci uzyskują 2 dyplomy – polski ECT oraz rozpoznawalny międzynarodowo certyfikat CTET.

Całość trwa dwa lata i składa się z 13 zjazdów (4- lub 5-cio dniowych) zapewniających 60 dni nauki (ponad 556 godzin dydaktycznych). Dzięki temu uczestnik uzyskuje kompleksową wiedzę i umiejętności do efektywnego stosowania terapii czaszkowo-krzyżowej jako wykonywanego zawodu.

W czasie szkoły zapewniamy właściwe proporcje między teorią a praktyką, poświęcając dużo czasu na zajęcia praktyczne pod opieką nauczyciela i zespołu asystentów. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności palpacyjnych, percepcyjnych i terapeutycznych, które uczestnik kursu może integrować w procesie dwóch lat krok po kroku.

Rozwój umiejętności opiera się na własnych poszukiwaniach i nabieraniu doświadczenia praktycznego przez uczestnika, który jest kompleksowo wspierany przez superwizje i informacje zwrotne od nauczycieli i polskich asystentów.

Szkoła Cranio opiera się na zrozumieniu anatomii i fizjologii ciała, badaniu ruchów tkanek i płynów, które pojawiają się już podczas rozwoju embrionalnego. Zapewnia to wspaniały wgląd w to, jak organizm ludzki jest zbudowany, jak funkcjonuje i jak może utrzymywać zdrowie przez całe życie.

Egzaminy odbywają się pod koniec szkolenia: część pisemną uczestnicy przygotowują w domu, a praktyczną czyli sesje terapeutyczne, wykonują w trakcie seminariów na nauczycielu lub asystencie. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest obecność na minimum 80% szkolenia. Pozostałe 20% trzeba nadrobić między seminariami z jednym z asystentów.

Po ukończeniu Szkoły Cranio uczestnicy są profesjonalnie przygotowani do prowadzenia terapii z osobami dorosłymi, dziećmi i kobietami w ciąży.

 

Schemat szkolenia:

  • 2 zjazdy z Anatomii Biodynamicznej
  • 6 zjazdów terapii cranio
  • 5 zjazdów terapii cranio + moduł biznesowy (więcej w zakładce PROGRAM)