Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej®
VI edycja

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej®
VI edycja

Nauczyciele i asystenci VI edycja

Nauczyciele

W Szkole uczą brytyjscy i polscy nauczyciele biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej® i towarzyszą im polscy asystenci – praktycy tej terapii.
Zapewniamy tłumaczenie ustne na język polski.

Tracy Evans
Nauczycielka, współwłaścicielka brytyjskiej szkoły Circle Cranio

Tracy zanim została terapeutką czaszkowo-krzyżową, studiowała aktorstwo, pracowała jako modelka i prowadziła warsztaty dotyczące ruchu i świadomości przestrzennej. Nauczycielka z powołania, od ponad 16 lat uczy cranio w Wielkiej Brytanii, Polsce, Chinach i USA z niezwykłą pasją. Wraz z przyjaciółką Jo Cole prowadzi szkołę biodynamicznej TCK w Exeter, UK.

Joanna Czarny
Założycielka i Dyrektorka ECT, nauczycielka i koordynator szkolenia 

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji terapeutką traumy. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej® i terapii traumy metodą Petera Levine’a Somatic Experiencing®. Jestem pierwszą w Polsce osobą, która z sukcesem łączy te podejścia. Ciągle się uczę w Polsce i zagranicą, poszerzam wiedzę o różnych metodach pracy z traumą i funkcjonowaniem układu nerwowego. Pracuję terapeutycznie od 2009 r, mam doświadczenie w pracy z noworodkami, dziećmi, dorosłymi a także ze zwierzętami. Od 13 lat tańczę tango, uwielbiam czytać książki i oglądać filmy o gotowaniu. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku i mam 3 dzieci.​

blank

Julia Popcowa
Nauczycielka 

Jestem absolwentką Collegium Psychotronicznego w Warszawie ze specjalizacją Psychologia Alternatywna. Oprócz szkoleń z terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej® ukończyłam kursy masażu, Terapii Polarity, kursy autorskie S. Pełczyńskiej i  O. Jemielianowej oraz  kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® wg Dennisona . Od 2006 roku prowadzę własną praktykę terapeutyczną w Polsce i Norwegii, pracuję z dziećmi, dorosłymi, kobietami w ciąży i noworodkami. Od 2009 r. jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej. Przetłumaczyłam na j.polski: „Podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej” R. Gilchrista i „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa u Dzieci i Niemowląt” N. i E. Peirsmann. W swojej pracy terapeutycznej łączę terapię polarity, czaszkowo-krzyżową, kinezjologię edukacyjną, metody rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz Tradycyjną Medycynę Chińską.​

blank

Marta Antoszczyk
Nauczycielka 

Z zawodu i pasji jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Terapeutką czaszkowo krzyżową jestem od 2013 roku i dosłownie zakochałam się w tej pracy. Od tamtej pory kształcę się i poznaję różne podejścia do terapii. Od początku interesowałam się wpływem traumy na organizm człowieka. Moja praca z pacjentami oraz odkrywanie siebie popchnęła mnie także i w tym kierunku. W swojej pracy fizjoterapeutycznej wykorzystuję zdobyte umiejętności na szkoleniach z wykładowcami z Polski oraz zagranicy. Pasjonuje mnie człowiek. Jego dusza i ciało.

Asystenci – trwa nabór

blank

Kamila Kułak
Asystentka

Ukończyłam Wydział Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum UMK, posiadam certyfikat międzynarodowy terapeuty czaszkowo-krzyżowego. W Warszawie prowadzę gabinet terapii biodynamicznych.
Interesuje się pracą z siłą życiową, energetyką człowieka i traumą, mam doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznym. Wiele lat zajmowałam się masażem Mana Lomi, którego uczyłam się od kahuny z Hawajów Maka’ala Yatesa oraz szamańsko-mistycznymi rytuałami pracy z energią seksualną (certyfikat True Tantra Shamanic teacher Ananda Rudry).
Prowadzę warsztaty, trzymam przestrzeń ceremonialną, kręgi kobiet z tańcem. Uwielbiam podróże i przebywanie w naturze. Od 2014 roku medytuję i jestem już świadomie na ścieżce rozwoju duchowego. Relaksuje mnie zabawa z kotem Ptysiem, czas z moim partnerem, jazda samochodem, tworzenie playlist (mam ich setki), słuchanie muzyki oraz ćwiczenia na siłowni – dwubój olimpijski, CrossFit.

blank

Katarzyna Semeńczuk Bartkiewicz
Asystentka

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale Fizjoterapii. Swoją przygodę z terapią czaszkowo-krzyżową rozpoczęłam w 2012r. i całkowicie się w niej zakochałam, ta magiczna podróż trwa do dziś.
Dzięki nie gasnącemu zapałowi do pracy, kreatywnemu spojrzeniu oraz chęci niesienia pomocy – realizuję swoją terapeutyczną misję. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i holistycznie. Pragnę by każdy czuł się swobodnie a zarazem otrzymał potrzebną specjalistyczną pomoc terapeutyczną.
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest dla mnie cudowną metodą pracy z pacjentem, dzięki której z każdym nowym klientem odkrywam, jak niesamowitym mechanizmem jest nasz organizm i jak potrafi się wspaniale odwdzięczyć, jeśli dostanie naszą uwagę i miłość.