Seminarium John Sharkey
„A body in peace from a body in pieces”

O szkoleniu

Fascynująca 3-dniowa podróż w głąb ludzkiego ciała, mnóstwo praktycznych technik manualnych do pracy z osobami z chronicznym bólem, fibromialgią i objawami somatycznymi, z którymi konwencjonalna medycyna sobie nie radzi.

Warsztat prezentuje najnowsze badania i odkrycia dotyczące kości, powięzi i funkcjonowania naszego organizmu zgodnie z modelem Biotensegracji. John czerpie z życiowego dorobku swojego mentora Stephena Levine’a MD, który stworzył podwaliny pod Anatomię XXI wieku.

W ramach warsztatów zintegrowane zostaną liczne techniki manualne, w tym Positional Release i podejście Strain-Counter Strain, z innymi metodami manualnymi, w tym Muscle Energy Techniques, Active Cold Therapy Shape Change (ACTS) i innymi.

Zapraszamy terapeutów manualnych, fizjoterapeutów, osteopatów i każdego, kogo fascynuje funkcjonowanie człowieka.

Uczestnicy powinni nosić wygodne ubrania i mieć bardzo krótkie paznokcie.

John o Biotensegracji:

Model Biotensegracji staje się obecnie jednym z najważniejszych osiągnięć w anatomii człowieka. Ma znaczenie dla szerokiej gamy lekarzy, w tym chirurgów, bio-inżynierów i specjalistów od ruchu ciała ludzkiego. Specjalnie opracowane techniki dyssekcji zwłok dają nowy obraz i zrozumienie ciągłości ludzkiego ciała. Świeże spojrzenie na powięź podkreśla jej rolę w zapewnianiu ciągłego napięcia w całym organizmie.

Termin „Tensegracja” został ukuty przez B. Fullera, który złączył słowa: „napięcie” i „integracja” (ang. tension i integrity). Student Fullera, Kenneth Snelson, zbudował pierwszą pływającą skompresowaną strukturę „tensegrity” w 1949 roku, podczas gdy dr Stephen Levin chirurg ortopeda, był bohaterem „BioTensegrity” już w latach siedemdziesiątych. Zajmuję się anatomią kliniczną i badałem ten model i rolę powięzi w wycinkach z zamrożonych zwłok, by lepiej zrozumieć mechanizmy ludzkiego ruchu i przewlekłego bólu.

Badania te zapewniły nową wiedzę anatomiczną i rozwinęły naszą świadomość prowadząc do opracowania mniej inwazyjnych chirurgicznych i niechirurgicznych interwencji terapeutycznych. Ta nowa świadomość anatomiczna jest niezbędna dla praktyków fizjoterapii, masażystów i innych terapeutów zajmujących się ruchem ciała i ruchem w ciele.