Nauczyciele i asystenci IV edycja -

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej
IV edycja

Nauczyciele i asystenci IV edycja

Nauczyciele

W Szkole uczą brytyjscy i polscy nauczyciele terapii cranio biodynamicznej a towarzyszą im polscy asystenci – praktycy terapii czaszkowo-krzyżowej.
Zapewniamy tłumaczenie ustne na język polski przez cały czas trwania kursu przez tłumacza z dużym doświadczeniem w tłumaczeniu kursów specjalistycznych dla terapeutów różnych metod.

Michael Kern
Nauczyciel, właściciel CTET

Michael jest jednym z najbardziej znanych terapeutów czaszkowo-krzyżowych na świecie, osteopatą i naturopatą. Autor wysoko cenionej książki “Mądrość ciała”. Jest przedstawicielem podejścia biodynamicznego. Wspołzałożył wraz z Franklynem Sillsem szkołę CTET w Londynie. Spędził wiele lat w Azji studiując u czołowych nauczycieli buddyjskich.

Tracy Evans
Nauczycielka

Tracy zanim została terapeutką czaszkowo-krzyżową, studiowała aktorstwo, pracowała jako modelka i prowadziła warsztaty dotyczące ruchu i świadomości przestrzennej. Przez 12 lat była dyrektorką brytyjskiej CTET akredytującej i certyfikującej naszą Szkołę. Nauczycielka z powołania, od ponad 16 lat uczy cranio na całym świecie z niezwykłą pasją.

Joanna Czarny
Założycielka i Dyrektorka ECT, nauczycielka i koordynator szkolenia 

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji terapeutką traumy. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej i terapii traumy metodą Petera Levine’a Somatic Experiencing®. Jestem pierwszą w Polsce osobą, która z sukcesem łączy te podejścia. Ciągle się uczę w Polsce i zagranicą, poszerzam wiedzę o różnych metodach pracy z traumą i funkcjonowaniu układu nerwowego. Pracuję terapeutycznie od 2009 r, mam doświadczenie w pracy z noworodkami, dziećmi, dorosłymi a także ze zwierzętami. Od 13 lat tańczę tango, uwielbiam czytać książki i oglądać filmy o gotowaniu. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku i mam 3 dzieci.​

Julia Popcowa
Nauczycielka

Jestem absolwentką Collegium Psychotronicznego w Warszawie ze specjalizacją Psychologia Alternatywna. Oprócz szkoleń z terapii czaszkowo-krzyżowej ukończyłam kursy masażu, Terapii Polarity, kursy autorskie S. Pełczyńskiej i  O. Jemielianowej oraz  kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® wg Dennisona . Od 2006 roku prowadzę własną praktykę terapeutyczną w Polsce i Norwegii, pracuję z dziećmi, dorosłymi, kobietami w ciąży i noworodkami. Od 2009 r. jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej. Przetłumaczyłam na j.polski: „Podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej” R. Gilchrista i „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa u Dzieci i Niemowląt” N. i E. Peirsmann. W swojej pracy terapeutycznej łączę terapię polarity, czaszkowo-krzyżową, kinezjologię edukacyjną, metody rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz Tradycyjną Medycynę Chińską.​

Natalia Danielczyk
Nauczycielka Anatomii Biodynamicznej

Jestem terapeutą czaszkowo-krzyżowym i pracuję w modelu biodynamicznym. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w Europejskim Centrum Terapii, w tej szkole tłumaczę też zajęcia i skrypty dla studentów. Poza tym od 11 jestem nauczycielem Techniki Alexandra, kolejnej pięknej metody pracy nad bardziej świadomym byciem i życiem. Posiadam dyplom fizjoterapeuty, co w bardzo pomocny sposób gruntuje moją wiedzę o ludzkim ciele. Ukierunkowałam się na pracę poprzez ciało, ponieważ przez nie przemawia cała dostępna nam mądrość i siła kierująca nas do zdrowia i pełnego życia, wystarczy słuchać. Stale zgłębiając wiedzę nie przestaję być ciągle na nowo zafascynowana tym, co odkrywam. Lubię się uczyć i bardzo chętnie uczę innych.​

Lilianna Marciniak
Nauczycielka Modułu Biznesowego

Jestem konsultantką i trenerka biznesu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

Pomagam przedsiębiorstwom budować i wdrażać strategie oraz przeprowadzać zmiany.  Doskonaląc umiejętności menedżerów wyższego i średniego szczebla oraz kluczowych specjalistów, pomagam rozwijać umiejętności w obszarze zarządzania, komunikacji, przywództwa, kierowania projektami, obsługi klienta i sprzedaży. Szkolę zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, biotechnologiczne i IT, polskie i zagraniczne. Mam za sobą ponad 10 000 godzin zajęć szkoleniowych.

Od roku 1993 prowadzę na Politechnice Wrocławskiej zajęcia w ramach studiów podyplomowych i na studiach MBA. Jestem też certyfikowanym trenerem metody Extended Disc – prowadzę szkolenia i pracuję z rezultatami badania ED z klientami indywidualnymi, a także z zespołami z Polski oraz całego świata. A także certyfikowanym Menedżerem Projektu według standardów Prince2 Foundations oraz IPMA. 

Asystenci

Natalia Danielczyk

Nauczycielka Anatomii Biodynamicznej i Asystentka

Jestem terapeutą czaszkowo-krzyżowym i pracuję w modelu biodynamicznym. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w Europejskim Centrum Terapii, w tej szkole tłumaczę też zajęcia i skrypty dla studentów. Poza tym od 11 lat jestem nauczycielem Techniki Alexandra, kolejnej pięknej metody pracy nad bardziej świadomym byciem i życiem. Posiadam dyplom fizjoterapeuty, co w bardzo pomocny sposób gruntuje moją wiedzę o ludzkim ciele. Ukierunkowałam się na pracę poprzez ciało, ponieważ przez nie przemawia cała dostępna nam mądrość i siła kierująca nas do zdrowia i pełnego życia, wystarczy słuchać. Stale zgłębiając wiedzę nie przestaję być ciągle na nowo zafascynowana tym, co odkrywam. Lubię się uczyć i bardzo chętnie uczę innych.

Marta Antoszczyk
Asystentka

Z zawodu i pasji jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Terapeutką czaszkowo krzyżową jestem od 2013 roku i dosłownie zakochałam się w tej pracy. Od tamtej pory kształcę się i poznaję różne podejścia do terapii. Od początku interesowałam się wpływem traumy na organizm człowieka. Moja praca z pacjentami oraz odkrywanie siebie popchnęła mnie także i w tym kierunku. W swojej pracy fizjoterapeutycznej wykorzystuję zdobyte umiejętności na szkoleniach z wykładowcami z Polski oraz zagranicy. Pasjonuje mnie człowiek. Jego dusza i ciało.

Jagoda Szałaj
Asystentka

Jestem doradczynią i terapeutką 
Umiem słuchać, nie oceniać, pomagać i towarzyszyć moim klientom na ich drodze życia, rozwoju, terapii…
Doradztwem i terapią zajmuję się od 20 lat i prowadzę sesje indywidualne i grupowe z klientami z Polski i zagranicy. Doświadczenie zawodowe pokazało mi, że łączenie różnych metod daje optymalne możliwości osiągnięcia równowagi ciała i umysłu, dlatego moją pasją jest zarówno praca z umysłem (doradztwo), jak i praca z ciałem w ramach terapii koherencyjnej – terapią czaszkowo-krzyżową i medytacji dynamicznych.

Ewelina Wyrozumska
Asystentka

Wrażliwość, przekonanie o inteligencji ludzkiego ciała i nieustanne poszukiwanie równowagi w życiu doprowadziły mnie do ukończenia szkoły Biodynamicznej Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w Europejskim Centrum Terapii we Wrocławiu. Terapia Neuro Taktylna w pracy z zaburzeniami odżywiania, migrenami w oparciu o BTCK, jak również  praca badawcza w kierunku zaburzeń snu, pozwoliły mi wypracować autorskie podejście do wielu problemów i stanowiły siłę mojego rozwoju.

Uwielbiam zgłębiać tajniki ludzkiego umysłu i jego wpływu na cały organizm. Pasjonuje mnie oddziaływanie dotyku na nasze ciało, ale również malarstwo, taniec, muzyka oraz górskie trudne wyzwania, które postrzegam, jako zasoby i umiejętność bycia w pełni obecnym w naszym tu i teraz.