Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej®
I edycja

Nauczyciele i asystenci

Nauczyciele

Kurs prowadzony jest przez brytyjskich nauczycieli tej metody, którym towarzyszy siedmiu polskich asystentów – praktyków terapii czaszkowo-krzyżowej.
Zapewniamy tłumaczenie ustne na język polski przez cały czas trwania kursu przez tłumacza z dużym doświadczeniem w tłumaczeniu kursów specjalistycznych dla terapeutów różnych metod.

Michael Kern
Nauczyciel

Michael jest jednym z najbardziej znanych terapeutów czaszkowo-krzyżowych na świecie, osteopatą i naturopatą. Autor wysoko cenionej książki “Mądrość ciała”. Jest przedstawicielem podejścia biodynamicznego. Spędził wiele lat w Azji studiując u czołowych nauczycieli buddyjskich.

Tracy Evans
Nauczyciel

Tracy zanim została terapeutką czaszkowo-krzyżową, studiowała aktorstwo, i prowadziła warsztaty dotyczące ruchu i świadomości przestrzennej. Obecnie jest dyrektorką kliniki terapeutycznej organizacji certyfikującej nasz kurs, a także wykładowcą na kursach dla terapeutów.

blank

Sheila Kean
Nauczyciel

Sheila przez wiele lat zajmowała się masażem terapeutycznym i pracą z dotykiem. Zajmowała się profesjonalnymi szkoleniami z masażu leczniczego. Jest terapeutką czaszkowo-krzyżową od 1986 roku, a od 1990 uczy innych tej metody. Specjalizuje się w pracy terapeutycznej z dziećmi i kobietami w ciąży.

Asystenci

blank

Joanna Czarny
Asystentka

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji terapeutą traumy. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej i terapii traumy metodą Petera Levine’a Somatic Experiencing®. Jestem pierwszą w Polsce osobą, która z sukcesem łączy te podejścia. Ciągle się uczę w Polsce i zagranicą, poszerzam wiedzę o różnych metodach i funkcjonowaniu układu nerwowego. Dużo pracuję z noworodkami, dziećmi, dorosłymi a także ze zwierzętami. Od 10 lat tańczę tango, uwielbiam czytać książki i oglądać filmy o gotowaniu. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku i mam 3 dzieci.​

blank

Agnieszka Pisula
Asystentka

Jestem pedagogiem specjalnym i zajmuję się przede wszystkim nauczaniem i terapią dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzę też terapeutyczną grupę teatralną Autentyczni Artyści, pomagając z jednej strony moim uczniom pokonać swoje ograniczenia, a z drugiej – pokazać społeczeństwu ich świat. Ukończyłam wiele kursów, m.in. z zakresu: terapii czaszkowo – krzyżowej, starosłowiańskiego masażu brzucha, terapii lustrzanej, treningu motywacyjnego, technik pracy z podświadomością, mocy przewodnika, biofeedbacku. Terapię czaszkowo – krzyżową wprowadziłam też do szkoły, do planu zajęć dla uczniów. Szczególnie w mojej pracy cieszy mnie możliwość pomocy osobom, które chcą poprawić jakość swojego życia, uwolnić się od negatywnych emocji czy uciążliwych zaburzeń psychosomatycznych. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku, mam dwójkę dzieci – Zuzannę i Szczepana. Interesuję się w podróżami, technikami medytacyjnymi i metodami pracy ze sobą.​

blank

Julia Popcowa
Asystentka

Jestem absolwentką Collegium Psychotronicznego w Warszawie ze specjalizacją Psychologia Alternatywna. Ukończyłam kurs masażu I i II stopnia, kurs Terapii Polarity, kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, kursy autorskie S. Pełczyńskiej, kursy autorskie O. Jemielianowej i kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® wg Dennisona . Od 2006 roku prowadzę własną praktykę w Polsce i Norwegii, pracuję z dziećmi, dorosłymi, kobietami w ciąży i noworodkami. A od 2009 r. jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej. Przetłumaczyłam na j.polski: „Podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej” R. Gilchrista i „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa u Dzieci i Niemowląt” N. i E. Peirsmann. W swojej pracy terapeutycznej łączę terapię polarity, czaszkowo-krzyżową, kinezjologię edukacyjną, metody rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz Tradycyjną Medycynę Chińską.​

blank

Aleksandra Adamczyk
Asystentka

Z wykształcenia jestem ekonomistą i socjoterapeutą, z zamiłowania joginką i terapeutką. W 2007 roku jako nauczyciel jogi założyłam szkołę Artia Joga. Pracując z ludźmi zauważyłam, że potrzebuję narzędzi wspierających organizm i zachowania ludzi, a okrojona joga w wydaniu samych pozycji nie należy do moich zainteresowań. Zaczęłam wtedy podróżować po Europie i Azji w poszukiwaniu spójności systemu jogi oraz innych, udając się również w Himalaje, do grot medytacyjnych i klasztorów buddyjskich. Kilka lat temu uległam poważnemu uszkodzeniu kręgosłupa. Orzeczenie lekarzy było jednoznaczne, czeka mnie operacja. Wtedy właśnie trafiłam na terapię czaszkową-krzyżową, która stała się moim odkryciem, narzędziem do pracy ze sobą oraz z innymi. Operacja nie była już potrzebna. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej. W swojej pracy prowadzę również terapie misami i gongami, polarity, pierwotny oddech życia, rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz kompletny system jogi.

blank

Bartek Latasiewicz
Asystent

Jestem absolwentem kierunku Fizjoterapii AWF Kraków. Zawodowo zajmuję się rehabilitacją w prywatnym gabinecie. W swojej pracy skupiony jestem na holistycznym podejściu do człowieka. W pracy z pacjentami używam różnych technik, takich jak terapia manualna, techniki powięziowe, terapia czaszkowo-krzyżowa, masaż wisceralny, FDM, kinesiology-taping. klawikoterapia, a także suplementacja. Z racji studiów i hobby interesuję się też mocno fizjologią wysiłku, co przez dwa lata wykładałem na SWPS we Wrocławiu jako przedmiot w module Psychologia Sportu. Prywatnie zawsze związany byłem z fotografią i ze sportami outdoorowymi takimi jak alpinizm, MTB czy ski-alpinizm. Moje pasje zaowocowały wieloletnią współpracą dziennikarską z magazynem „GÓRY” i wieloma przygodami w górach, również tych wysokich. W domowych pieleszach jestem mężem i ojcem dwóch córek.

blank

Zbyszek Maślak
Asystent

Jestem fizjoterapeutą specjalizującym się w terapii czaszkowo-krzyżowej, masażystą i trenerem oddechu. Pracę w zawodzie rozpocząłem w 1997 roku (szpital, przychodnie rehabilitacyjne). Obecnie prowadzę samodzielną praktykę oraz współpracuję z osteopatami i psychoterapeutami. Organizuję także autorskie warsztaty rozwojowe – pracy z wewnętrznym dzieckiem. Szczególną wagę przywiązuję do jakości dotyku, którego podstawą jest neutralność i wyczucie, a także świadoma obecność i akceptacja tego co jest. Akceptacja niezbędna jeśli chcemy doprowadzić do właściwej zmiany, tak w życiu, jak i w strukturze ciała fizycznego. Spokój i energię czerpię z kontaktu z naturą. Uwielbiam spacery po lesie i chodzenie po górach. ​

blank

Krzysztof Torczyński
Asystent