Nauczyciele i asystenci -

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej
II edycja

Nauczyciele i asystenci

Nauczyciele

Kurs prowadzony jest przez brytyjskich nauczycieli tej metody, którym towarzyszy sześciu asystentów – praktyków terapii czaszkowo-krzyżowej.
Zapewniamy tłumaczenie ustne na język polski przez cały czas trwania kursu przez tłumacza z dużym doświadczeniem w tłumaczeniu kursów specjalistycznych dla terapeutów różnych metod.

Michael Kern
Nauczyciel, właściciel CTET

Michael jest jednym z najbardziej znanych terapeutów czaszkowo-krzyżowych na świecie, osteopatą i naturopatą. Autor wysoko cenionej książki “Mądrość ciała”. Jest przedstawicielem podejścia biodynamicznego. Wspołzałożyła wraz z Franklynem Sillsem szkołę CTET w Londynie. Spędził wiele lat w Azji studiując u czołowych nauczycieli buddyjskich.

Tracy Evans
Nauczyciel, dyrektorka CTET

Tracy zanim została terapeutką czaszkowo-krzyżową, studiowała aktorstwo, i prowadziła warsztaty dotyczące ruchu i świadomości przestrzennej. Obecnie jest dyrektorką szkoły brytyjskiej CTET akredytującej i certyfikującej nasz kurs, a także wykładowcą terapii cranio na całym świecie.

Satya Shepherd
Nauczyciel

Satya rozpoczęła naukę TCK biodynamicznej w 1998 r. w Instytucie Karuna u Franklyna Sillsa. Wcześniej 20 lat pracowała jako położna. Od roku 2000 uczy, prowadzi mentoring i jest supervisorem w CTET i Instytucie Karuna.
Satya specjalizuje się w pracy z historią okołoporodową, rodzinami i dziećmi w każdym wieku, traumą oraz w pracy z okresem przejścia / transformacji, jest też psychoterapeutką w podejściu Core Process. Pracowała przez 3 lata w Papui Nowej Gwinei, prowadząc szpital środowiskowy i organizując wiejskie projekty położnicze. Później prowadziła oddział położniczy w Nowej Zelandii, pracując w społeczności Maorysów, aby przywrócić edukację porodową i ponownie wprowadzić poród domowy. Jest również wykwalifikowaną nauczycielką jogi i praktykiem Voice Dialogue. Praktykuje medytację od 30 lat, przez 2 lata mieszkała w Indiach ze swoim nauczycielem duchowym.

 

Asystenci

Joanna Czarny
Dyrektorka ECT, koordynator szkolenia, asystentka 

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji terapeutą traumy. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej i terapii traumy metodą Petera Levine’a Somatic Experiencing®. Jestem pierwszą w Polsce osobą, która z sukcesem łączy te podejścia. Ciągle się uczę w Polsce i zagranicą, poszerzam wiedzę o różnych metodach pracy z traumą i funkcjonowaniu układu nerwowego. Pracuję terapeutycznie od 2009 r, mam doświadczenie w pracy z noworodkami, dziećmi, dorosłymi a także ze zwierzętami. Od 12 lat tańczę tango, uwielbiam czytać książki i oglądać filmy o gotowaniu. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku i mam 3 dzieci.​

Julia Popcowa
Asystentka

Jestem absolwentką Collegium Psychotronicznego w Warszawie ze specjalizacją Psychologia Alternatywna. Ukończyłam kurs masażu I i II stopnia, kurs Terapii Polarity, kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, kursy autorskie S. Pełczyńskiej, kursy autorskie O. Jemielianowej i kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® wg Dennisona . Od 2006 roku prowadzę własną praktykę w Polsce i Norwegii, pracuję z dziećmi, dorosłymi, kobietami w ciąży i noworodkami. A od 2009 r. jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej. Przetłumaczyłam na j.polski: „Podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej” R. Gilchrista i „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa u Dzieci i Niemowląt” N. i E. Peirsmann. W swojej pracy terapeutycznej łączę terapię polarity, czaszkowo-krzyżową, kinezjologię edukacyjną, metody rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz Tradycyjną Medycynę Chińską.​

Beata Szulęcka
Asystentka

Pracą z ciałem zajmuję się od 2011 roku, kiedy zaczęłam praktykować improwizację w kontakcie. Zainteresowanie tą formą tańca doprowadziło mnie do odkrycia wielu form uważnego ruchu i pracy somatycznej. Wcześniej odkryłam jogę, jednak dopiero taniec sprawił, że poczułam, że chcę pracować z dotykiem. Jestem certyfikowaną terapeutką biodynamicznej TCK i instruktorką hatha jogi. Tłumaczę też szkolenia SE, NARM i innych metod psychoterapii zorientowanej na ciało. Studiowałam nauki społeczne w Polsce, Rosji, Niemczech oraz Indiach. Kocham prawdziwe spotkania z drugim człowiekiem, a poza tym słońce, wodę, puszczę, górskie wędrówki i muzykę.

David Linzer
Asystent

Jestem Czechem, a moi przodkowie pochodzą z Austrii i Polski. Dużo podróżowałem po Europie i  spędziłem 3 miesiące w Indiach, a obecnie mieszkam w Irlandii. Studiowałem ekonomię i j. angielski dla nauczycieli. Na co dzień pracuję jako specjalista od planowania i dystrybucji. Po pracy zmieniam się w męża, ojca dwójki  dzieci i terapeutę CST i masażu leczniczego.  Duży wpływ na mnie miała psychologia transpersonalna S. Grofa i metoda oddychania holotropowego.  Moją olbrzymią pasją jest człowiek, jego ciało, umysł i dusza. Ciekawi mnie niezmiernie, jakim sposobem ludzie doświadczają siebie i jak rozumieją przygodę swojego życia. Podejście biodynamiczne zachwyca mnie w każdej sesji z klientem i uczy mnie głębokiej pokory wobec inteligencji ciała i sił, które go stworzyły.

Marta Antoszczyk
Asystent

Z zawodu i pasji jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Terapeutką czaszkowo krzyżową jestem od 2013 roku i dosłownie zakochałam się w tej pracy. Od tamtej pory kształcę się i poznaję różne podejścia do terapii. Od początku interesowałam się wpływem traumy na organizm człowieka. Moja praca z pacjentami oraz odkrywanie siebie popchnęła mnie także i w tym kierunku. W swojej pracy fizjoterapeutycznej wykorzystuję zdobyte umiejętności na szkoleniach z wykładowcami z Polski oraz zagranicy. Pasjonuje mnie człowiek. Jego dusza i ciało.

Dorota Kmita
Asystent

Jestem właścicielką studia Asgard w Szczecinie i śmiało mogę powiedzieć, że moja praca jest moją pasją.
Ukończyłam kursy Terapii Polarity, terapii czaszkowo-krzyżowej, kurs  refleksologii twarzy w Międzynarodowym Instytucie Refleksologii Twarzy, Refleksologii Twarzy  DIEN-CHAM wg.dr Marie-France Muller, refleksologii stóp i dłoni, kurs kinezjologii „Dotyk dla Zdrowia” oraz szereg  innych związanych z pracą z ciałem .
Z mojej ponad 10-letniej praktyki wiem, że zabiegi terapeutyczne są jedną z najlepszych dróg do odzyskania zdrowia i harmonii a tym samym poczucia szczęścia.