Nauczyciele i asystenci -

Szkoła terapii czaszkowo-krzyżowej biodynamicznej
III edycja

Nauczyciele i asystenci

Nauczyciele

W Szkole uczą brytyjscy nauczyciele terapii cranio biodynamicznej a towarzyszą im polscy asystenci – praktycy terapii czaszkowo-krzyżowej.
Zapewniamy tłumaczenie ustne na język polski przez cały czas trwania kursu przez tłumacza z dużym doświadczeniem w tłumaczeniu kursów specjalistycznych dla terapeutów różnych metod.

Michael Kern
Nauczyciel, właściciel CTET

Michael jest jednym z najbardziej znanych terapeutów czaszkowo-krzyżowych na świecie, osteopatą i naturopatą. Autor wysoko cenionej książki “Mądrość ciała”. Jest przedstawicielem podejścia biodynamicznego. Wspołzałożył wraz z Franklynem Sillsem szkołę CTET w Londynie. Spędził wiele lat w Azji studiując u czołowych nauczycieli buddyjskich.

Tracy Evans
Nauczyciel

Tracy zanim została terapeutką czaszkowo-krzyżową, studiowała aktorstwo, pracowała jako modelka i prowadziła warsztaty dotyczące ruchu i świadomości przestrzennej. Przez 12 lat była dyrektorką brytyjskiej CTET akredytującej i certyfikującej naszą Szkołę. Nauczycielka z powołania, uczy cranio na całym świecie z niezwykłą pasją.

Satya Shepherd
Nauczyciel

Satya rozpoczęła naukę TCK biodynamicznej w 1998 r. w Instytucie Karuna u Franklyna Sillsa. Wcześniej 20 lat pracowała jako położna. Od roku 2000 uczy, prowadzi mentoring i jest supervisorem w CTET i Instytucie Karuna.
Satya specjalizuje się w pracy z historią okołoporodową, rodzinami i dziećmi w każdym wieku, traumą oraz w pracy z okresem przejścia / transformacji, jest też psychoterapeutką w podejściu Core Process. Pracowała przez 3 lata w Papui Nowej Gwinei, prowadząc szpital środowiskowy i organizując wiejskie projekty położnicze. Później prowadziła oddział położniczy w Nowej Zelandii, pracując w społeczności Maorysów, aby przywrócić edukację porodową i ponownie wprowadzić poród domowy. Jest również wykwalifikowaną nauczycielką jogi i praktykiem Voice Dialogue. Praktykuje medytację od 30 lat, przez 2 lata mieszkała w Indiach ze swoim nauczycielem duchowym.

 

Asystenci

Joanna Czarny
Dyrektorka ECT, koordynator szkolenia 

Z wykształcenia jestem filozofem, z pasji terapeutką traumy. Specjalizuję się w terapii czaszkowo-krzyżowej i terapii traumy metodą Petera Levine’a Somatic Experiencing®. Jestem pierwszą w Polsce osobą, która z sukcesem łączy te podejścia. Ciągle się uczę w Polsce i zagranicą, poszerzam wiedzę o różnych metodach pracy z traumą i funkcjonowaniu układu nerwowego. Pracuję terapeutycznie od 2009 r, mam doświadczenie w pracy z noworodkami, dziećmi, dorosłymi a także ze zwierzętami. Od 13 lat tańczę tango, uwielbiam czytać książki i oglądać filmy o gotowaniu. Prywatnie jestem w szczęśliwym związku i mam 3 dzieci.​

Julia Popcowa
Asystentka

Jestem absolwentką Collegium Psychotronicznego w Warszawie ze specjalizacją Psychologia Alternatywna. Ukończyłam kurs masażu I i II stopnia, kurs Terapii Polarity, kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, kursy autorskie S. Pełczyńskiej, kursy autorskie O. Jemielianowej i kurs Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym”® wg Dennisona . Od 2006 roku prowadzę własną praktykę w Polsce i Norwegii, pracuję z dziećmi, dorosłymi, kobietami w ciąży i noworodkami. Od 2009 r. jestem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Polarity i Czaszkowo-Krzyżowej. Przetłumaczyłam na j.polski: „Podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej” R. Gilchrista i „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa u Dzieci i Niemowląt” N. i E. Peirsmann. W swojej pracy terapeutycznej łączę terapię polarity, czaszkowo-krzyżową, kinezjologię edukacyjną, metody rozpoznawania stanu organizmu człowieka i normalizacji jego składu biochemicznego, terapię kolorami oraz Tradycyjną Medycynę Chińską.​

Zbyszek Maślak
Asystent

Jestem fizjoterapeutą specjalizującym się w terapii czaszkowo-krzyżowej, masażystą i trenerem oddechu. Pracę w zawodzie rozpocząłem w 1997 roku (szpital, przychodnie rehabilitacyjne). Obecnie prowadzę samodzielną praktykę oraz współpracuję z osteopatami i psychoterapeutami. Organizuję także autorskie warsztaty rozwojowe – pracy z wewnętrznym dzieckiem. Szczególną wagę przywiązuję do jakości dotyku, którego podstawą jest neutralność i wyczucie, a także świadoma obecność i akceptacja tego co jest. Akceptacja niezbędna jeśli chcemy doprowadzić do właściwej zmiany, tak w życiu, jak i w strukturze ciała fizycznego. Spokój i energię czerpię z kontaktu z naturą. Uwielbiam spacery po lesie i chodzenie po górach. ​

Agnieszka Olkuska
Asystentka

Z zawodu jestem zoofizjoterapeutką. Z chęci poznania i stosowania nowych metod w mojej pracy w 2014 roku ukończyłam kurs terapii czaszkowo-krzyżowej, co skierowało mnie w stronę pracy z ludźmi. Nie poprzestając na zdobywaniu wiedzy, w roku 2019, po trzyletniej szkole medycyny chińskiej, uzyskałam kwalifikacje zawodowe akupunkturzysty i hirudoterapeuty.
Zainteresowanie anatomią człowieka oraz medycyną komplementarną pochłonęło mnie na tyle, że pasja stała się moją pracą, a efekty terapii są najlepszym dowodem na to, że świat pomagania ludziom stoi cały czas przede mną otworem i ma wiele do zaoferowania. Nie mogłabym żyć bez otoczenia zwierząt, jestem spełnioną opiekunką własnego domowego stadka.

Anna Wawrzycka – Atach
Asystentka

Jestem absolwentką Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Uniwersytecie SWPS, ukończyłam także studia z pedagogiki i coachingu oraz szkolenie nauczycielskie jogi Iyengara. Moją pasją przez wiele lat była astrologia humanistyczna, ajurweda, filozofie Wschodu i metody pracy nad świadomością ciała. Przez 10 lat prowadziłam w Warszawie szkołę jogi. Współpracuję od 2013 roku z Wydawnictwem Virgo, gdzie jestem konsultantką i redaktorem merytorycznym książek z zakresu psychologii i rozwoju świadomości. Ukończyłam kursy terapii polarity oraz dwie szkoły biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej. Prowadzę terapię indywidualną dorosłych oraz warsztaty i kursy różnych metod rozwoju świadomości i samopoznania.

Dobrochna Kriesel
Asystentka

Jestem absolwentką ochrony środowiska, a zawodowo zajmuję się bezpieczeństwem i higieną pracy.

Jestem nastawiona na relację, na kontakt z drugim człowiekiem. Zaciekawia mnie jego sposób postrzegania świata i historia zatrzymana w jego ciele, szczególnie jest mi bliska tematyka traumy.

TCK w ujęciu biodynamicznym rozumiem jako pomost, który łączy świat ciała fizycznego z głębokim wglądem w świadomość, w duchową część życia. Do tej terapii przyciągnął mnie niebywały sposób pogłębionej obecności. Obecności, która pozwala na bardzo szczególne spotkanie z drugim systemem, z drugim człowiekiem. Spotkanie, w którym nie ma miejsca na osądy i wartościowanie. Jest tylko przestrzeń, aktywne słuchanie i otwarte serce. Czuję wielki szacunek do organizmu klienta i do Siły, która go prowadzi. Swój spokój i równowagę odnajduję w kontakcie z Naturą, szczególnie w lesie.